بهترین روش نگهداری قهوه در چه ظروفی است؟

بهترین روش نگهداری قهوه در چه ظروفی است؟ نگهداری قهوه در ظرف مسئله ای بسیار حائز اهمیت و ضروری می باشد. فرقی ندارد که قهوه‌ به صورت خام، دانه و یا آسیاب شده باشد، در هر صورت باید به روش صحیح نگهداری شود تا عطر و طعم آن به صورت کامل حفظ شود. آرتان شیشه به عنوان تولید کننده شیشه قهوه این کار را برای شما راحت ساخته است.

شما می توانید با تهیه شیشه قهوه از سایت ما به این هدف برسید. مجموعه‌ی ما با ساخت سفارشی شیشه قهوه این فرصت را به تولید کنندگان قهوه می دهد که نمونه مورد نظر خود را سفارش دهند.

بیشتر بخوانید: فروش بطری شیشه ای رنگی

شرایط نگهداری از قهوه خام

در راستای شرایط نگهداری قهوه در ظرف، باید بدانیم که برای انواع قهوه چه شرایطی را باید در نظر بگیریم. در مورد شرایط نگهداری قهوه رطوبت نکته بسیار مهمی محسوب می شود‌. در مورد قهوه سبز یا خام باید گفت که باید حتما به رطوبت توجه ویژه شود. این نکته را حتما در نظر داشته باشید که اگر در محل نگهداری قهوه سبز رطوبت بالا باشد در مزه قهوه تلثیر می گذارد.

همچنین در چنین شرایطی امکان کپک زدن قهوه نیز وجود دارد. از سوی دیکر محیط نباید زیاد خشک باشد چون رطوبت مورد نیاز نیز از بین می رود. شرایطی که باید برای نگهداری قهوه خام تامین  باشد دمای ۲۳ درجه و رطوبتی حدود ۶۰ درصد می باشد. بهترین کار برای نگهداری این قهوه قرار دادن آن ها در پلاستیک است. پس از آن این کیسه پلاستیکی را باید در ظرف در بسته قرار داد. به این صورت هوا اجازه ندارد نفوذ پیدا کند و قهوه سالم می ماند.

بیشتر بخوانید: کارگاه تولید بطری شیشه ای

شرایط نگهداری قهوه رست شده

در ابتدا باید گفت که قهوه های رست شده نسبت به قهوه های سبز حساسیت بیشتری دارند. از این رو نگهداری قهوه در ظرف باید با دقت بیشتری انجام شود. قهوه های رست شده باید کاملا از رطوبت، گرما، نور و جریان هوا دور بمانند. این قهوه را نیز باید در دمای ۲۳ درجه سانتیگراد قرار داد. یادآور شویم که نخیط نگهداری این قهوه ها باید خشک و تاریک باشد و می توان شرایط اتاق را برای آن ها در نظر گرفت.

اصولا سرایط نگهداری قهوه ها زیاد پیچیده نیستند. اگر شرایط مناسب را برای نگهداری قهوه ها در نظر داشته باشید، قهوه های سبز در مدت زمان بیشتری سالم می مانند. به این صورت که قهوه‌ های رست شده را می توان حدود یک ماه و قهوه های آسیاب شده را حدود یک هفته می توتن بدون تغییر در عطر و طعم نکهداری نمود. اما این نکته بدیهی است که با گذشت زمان قهوه ها کیفیت خود را از دست می دهند‌.

ظروف مناسب برای نگهداری قهوه ها

اکنون می توانیم درباره نگهداری قهوه در ظرف صحبت کنیم. بنا بر تحقیقات انجام شده قهوه‌ ها را می توان در ظرف های شیشه ای، سرامیکی، پلاستیکی شفاف و ظروف فلزی نگهداری نمود. این ترتیب به ما نشان می دهد که‌ ظروف شیشه ای برای نگهداری قهوه در اولویت قرار دارند و آخرین گزینه ظروف فلزی می باشند. ارتان شیشه با تولید بهترین شیشه قهوه می تواند کمک کند که شما قهوه را در شرایط بسیار مناسب نگهداری نمایید.

بیشتر بخوانید: شیشه عسل صادراتی

نگهداری قهوه در منزل

برخی از افراد علاقمند به قهوه همان گونه که برای نگهداری مواد غذایی حساسیت دارند برای قهوه هم حساسیت به خرج می دهند. این گونه اشخاص اعتقاد دارند که‌ طعم و عطر قهوه باید همیشه تازه بماند. نگهداری از قهوه در ظرف و قرار دادن آن ها در مکان خشک و بدون رطوبت به تازه ماندن آن کمک زیادی می کند. در واقع چهار عامل را باید در نظر گرفت و قهوه‌ را از آن دور نگه داشت.

این چهار عامل شامل هوا، رطوبت، گرما و نور می باشد. در منزل بهترین مکان برای نگهداری قهوه در ظرف کابینت های آشپزخانه می باشد. نکته بسیار مهم این است که قهوه‌ را به هیچ عنوان نباید در یخچال و فریزر نگهداری کرد.

رطوبت موجود در این مکان ها به بسته بندی قهوه نفوذ پیدا می کند و کیفیت آن را از بین می برد. اما نکته بعدی این است که کابینت های نزدیک احاق گاز را برای نگهداری قهوه در نظر نگیرید.

سخن پایانی

همان گونه که گفت بهترین روش نگهداری قهوه در ظرف شیشه ای می‌ باشد. مجموعه ارتان شیشه که تولید کننده شیشه قهوه می باشد این اطمینان را می دهد که بهترین محصولات را در اختیار مشتریان خود قرار می دهد. کیفیت شیشه قهوه تولید شده در کارخانه های ما با کیفیت بسیار بالا ارائه می شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر و راهنمایی می توانید وارد سایت ارتان شیشه شده و پیام خود را بگذارید. کارشناسان ما در اسرع وقت سوالات شما را پاسخگو خواهند شد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما